מוקד הזמנות: 077-6052552
פרגולה? הגעת למקום הנכון!

הזן פרטיך ומיד חוזרים אליך.

עץ או אלומיניום

הן מספקות לנו הגנה מהשמש (שכידוע עלולה להיות אכזרית), תורמות גם לאסתטיקה של החלל בו הן מוקמות ובאופן כללי משדרגות את איכות החיים שלנו – הכוונה היא לפרגולות, שהוספתן לגינה או למרפסת רחבת ידיים מאפשרת לנו למצות את המרחב ולבלות בו לאורך כל ימות השנה ולאורך כל שעות היום. ביחס לתרומה הנכבדה שלה לאיכות חיינו, מחירה של פרגולה (כולל התקנה) הוא סביר למדי, אולם על מנת שהתועלת תהיה מקסימלית יש להשקיע גם מעט מחשבה בטרם בונים את הפרגולה. ההחלטות העיקריות הן איפה בדיוק למקם אותה, מה תהיה גודלה, האם היא תהיה פתוחה או סגורה (מקורה), אילו אלמנטים דקורטיביים לשלב בה (האפשרויות מגוונות וכוללות בין השאר צמחים מטפסים, פסלוני אבן, חלוקי נחל, מזרקה קטנה ועוד ועוד) ובעיקר מאיזה חומר תהיה הפרגולה, עץ או אלומיניום. תשובות חד משמעיות לדילמות הנ"ל אין, והדבר תלוי בעיקר במרחב שבו אמורה לשכון הפרגולה ובטעמם של בני הבית, אבל לגבי הבחירה בין פרגולת עץ לאלומיניום ישנם מספר עקרונות כלליים.

מעדיפים מראה טבעי? לכו על עץ

היתרון העיקרי של פרגולות מעץ הוא המראה הטבעי והחמים שלהן. כשמדובר בגינה שממילא נועדה לתרום לבית נופך כפרי וחיבור לטבע אין דבר הרמוני יותר מפרגולה עשוית עץ, ובהתאם זו אכן הבחירה הפופולארית ביותר. יחד עם זאת אסור לשכוח שעץ, כמו כל חומר חי, מתבלה עם השנים וגם אם קורות העץ המרכיבות את הפרגולה עוברות טיפולים מיוחדים שנועדו להגן עליהן מפגעי מזג אוויר ומזיקים שונים, עדיין פרגולה שכזו דורשת השקעה בתחזוקתה ואורך חייה מוגבל (גם אם ל-20 שנה). למי שבוחר באופציה זו כדאי לדעת כי ישנם מבחר עצים שמהם ניתן לבנות פרגולות, ובפרט פופולאריים האורן והאלון, אבל גם עצים קשיחים יותר ועל כן יוקרתיים יותר (ויקרים יותר) באים בחשבון.

מחפשים עמידות מקסימלית? לכו על אלומיניום

אמנם פרגולה מעץ היא מראה שכיח מאוד אולם גם פרגולות מאלומיניום הופכות יותר ויותר נפוצות, כשהיתרון העיקרי שלהן הוא העמידות הגבוהה יותר ביחס לעץ. יתרון נוסף של פרגולה מאלומיניום הוא האפשרות להוסיף לה מנגנון חשמלי שמאפשר לפתוח ולסגור גגות בקלילות ובמהירות, וכך להפוך כל שהות בצילה של הפרגולה לאופטימלית. כמו כן האלומיניום הוא קל משקל, ועל כן מהווה חומר גלם אידיאלי כשרוצים פרגולה במרפסת של בית משותף (שאינה מתוכננת לעמוד בעומסים גבוהים מדי), ועוד כדאי לקחת בחשבון שאת האלומיניום ניתן לצבוע בשלל גוונים וכך להגיע למראה הנחשק בעיניכם. יחד עם זאת, עדיין מדובר בחומר גלם שמעורר אסוציאציות תעשייתיות כך שסביר להניח שגם אם האלומיניום הולך וכובש מקום של כבוד בשוק הפרגולות, עדיין מוקדם להספיד את הפרגולה מעץ.