מוקד הזמנות: 077-6052552
פרגולה? הגעת למקום הנכון!

הזן פרטיך ומיד חוזרים אליך.

בנייה ירוקה

היא מסתמנת כדבר הבא בענף הבניה, היא משלבת לתוכה מודרניזציה עם שיטות בניה מסורתיות, היא עומדת איתנה בכל התקנים, מנצלת נכון את כל המשאבים הטבעיים והבונוס – היא מעלה את ערך הנכס באופן משמעותי. בנייה ירוקה – נעים להכיר. עם המודעות ההולכת וגוברת לשמירה על איכות הסביבה, אין זה מפתיע שבניה ירוקה הפכה שם נרדף לחדשנות וקדמה. למרות שנדמה כי מדובר בשיטת בניה מסורתית למדי, אין זה כך, כיום שיטה זו משלבת גם פתרונות מודרניים וחכמים. מדובר על שיטה מתקדמת אשר עושה שימוש נכון במשאבים, באנרגיה ירוקה ובטכנולוגיה כאשר המטרה היא ליצור סביבה ידידותית ואקולוגית על כל המשתמע מכך. באמצעות בניה ירוקה ניתן להגיע לחיסכון מרבי הן באנרגיה והן בהוצאות החודשיות ובניגוד לסברה הרווחת, ניתן להשתמש בחומרי גלם רבים ושונים ועדין לעמוד בהגדרות של מבנה ירוק.

הקריטריונים של מבנה ירוק

ישנם קריטריונים מסוימים לבנייה ירוקה. אם נפשט את הדברים שיטה זו משלבת בתוך הבניה המסורתית עקרונות ירוקים ובכך תורמת לשיפור חיים, מובילה לחיסכון באנרגיה ומים ולניצול נכון של המשאבים. שיטה זו נחשבת ליותר אקולוגית וידידותית לסביבה ואינה גורמת נזק, כמו הבניה המסורתית. כאמור לא מדובר בבנייה בבוץ דווקא, או בחומרי גלם שמגיעים ישירות מן הטבע אלא שתחת ההגדרה "בניה ירוקה" ניתן למצוא גם מבנים מעץ ואף מבנים מבטון, כל עוד אלו אינם גורמים לנזק סביבתי או בריאותי בדוגמת פליטת רעלים או קרינה ועומדים בכל התקנים של בנייה ירוקה, על סעיפיה השונים.

מהם הקווים המנחים בשיטה זו?

על מנת שמבנה יוגדר כירוק עליו לעמוד בתקנים החל משלב התכנון הראשוני, דרך הבנייה עצמה ועד לתחזוקה השוטפת. שיטת בניה זו כוללת ניצול חסכוני של תנאי השטח, חשיפת המבנה עד כמה שיותר לתאורה טבעית ויצירת פתחי אוורור רבים. בכל הנוגע למבנה בטון, יש לבודד את המבנה על ידי בידוד תרמי של הקירות, של הגג, של החלונות ושל המבנה עצמו, ובשילוב עם פתרונות אחרים כמו מחזור פסולת, בית חכם או מתקני אנרגיה סולרית ניתן להוביל לחיסכון משמעותי בחשמל.

איך מתכננים את הבית בצורה נכונה?

מבנים ירוקים ניתן לבנות גם מעץ, ישנם סוגי עץ דחוסים במיוחד המשמשים לשיטת בניה זו. בניגוד לרוב החומרים בהם נעשה שימוש, עץ הוא חומר גלם טבעי אשר עיבודו דורש שימוש מועט יותר באנרגיה, הוא אינו פולט גזים רעילים לחממה, אינו מזהם את המים או האוויר והוא אף אינו גורם להיווצרותה של פסולת רבה או מוצקה. בנוסף ניתן לעשות בו שימוש חוזר וגם זהו יתרון שיש לקחת בחשבון. אם נסכם, הבניה הירוקה תורמת רבות לאיכות הסביבה בהיקפים גלובליים, תוך שעושה שימוש נכון במשאבי הטבע. אין ספק שמדובר על השקעה חד פעמית אשר בסופו של דבר תוביל לחיסכון משמעותי בעתיד, באמצעות פרגוליין תוכל להשיג עבודות עץ ירוקות.