מוקד הזמנות: 077-6052552
פרגולה? הגעת למקום הנכון!

הזן פרטיך ומיד חוזרים אליך.

בניה קלה

עומדים לשפץ, לבנות פרגולה מעץ, לבנות או לבצע תוספות בנייה לשטח המגורים? רוצים ליהנות משיטת בנייה מהירה וחסכונית לטווח הרחוק? זה הזמן לדעת הכול על שיטת הבנייה הקלה, המאפשרת גם לכם לבצע מגוון נרחב של עבודות בנייה לכל מטרה.

מספר מילים על הבנייה הקלה

הבנייה קלה הינה שיטת בנייה המיושמת באמצעות חומרי בנייה קלים דוגמת: שלד עץ, ברזל או אול ומינים, פלטות מחומרי גלם שונים ועוד. השימוש בחומרי בנייה אלו מאפשר בנייה מודולארית המותאמת לצרכי התכנון האדריכלי, וכפועל יוצא מכך, הליך הבנייה הינו מהיר יותר וחסכוני יותר לטווח הרחוק, וזאת בעיקר הודות לשימוש בחומרי גלם בעלי יכולות בידוד מקסימאלית גם בחודשי החורף וגם בחודשי הקיץ, דבר המוביל לחיסכון משמעותי בצריכת החשמל. בניה קלה מיושמת במספר שלבים, כאשר השלב הראשון זהה לכל הליך בנייה רגיל, והוא כולל השגת אישורי בניה והעמדת תכנית אדריכלית לתכנון נכון של בניית מבנה נייד מעץ או מחומרים קלים אחרים.

ממשיכים את תהליך הבנייה

בשלב השני של הליכי הבנייה הקלה, מועברת התכנית האדריכלית לידיהם של חברות העוסקות בבנייה קלה, והן מייצרות עבורכם (במפעל מודרני המיועד לצורך כך) את כל השלד המרכזי של המבנה בהתאם לחומרי הגלם שנבחרו על ידיכם ואושרו על ידי האדריכל ומהנדס הבנייה. במקביל לעבודות הייצור במפעל הייעודי, מתבצעות עבודות תשתית בשטח בו אמור להיות מוצב המבנה. תשתיות אלו כוללות בין היתר תשתית גז, חשמל, מים, אינסטלציה, מערכת ביוב וכדומה, כאשר הליך העבודה נעשה באופן הזהה לכל הליך בנייה אחר. בשלב הסופי, מובל המבנה המיועד למקום בו אמור להיות מוצב באמצעות משאיות המיועדות לצורך כך, ותוך מספר שעות המבנה מוצב במקום ומייד נעשות בו עבודות לחיבור המבנה לתשתיות שהוכנו מראש. הליך בנייה זה מיועד גם לצרכי הקמתן של מבנים חדשים וגם לצרכי שיפוץ או הרחבות בנייה במבנים קיימים, וזאת באמצעות הכנת פלטות ייעודיות לצרכי בנייה קלה או לצרכי שיפוץ של המבנה הקיים.

הבניה קלה - היתרונות כבדי משקל!

בין יתר היתרונות הנלווים לשיטת הבנייה הקלה והמודרנית תמצאו: בנייה מהירה האורכת בממוצע כמחצית מהזמן הנדרש לצרכי בנייה קונבנציונאלית מבטון, חיסכון לטווח הרחוק במקורות אנרגיה, וזאת הודות לתכנון אופטימאלי של מערכות הבידוד במבנה, תחזוקה קלה ויעילה המאפשרת ביצוע שינויים כאלו ואחרים בשטח המבנה בכל רגע נתון. בנוסף, הבנייה הקלה מאפשרת לכל אחד ואחת מכם לתרום את חלקו למאמץ לשמירה על איכות הסביבה, וזאת הודות לשימוש המודרני בחומרי בנייה ידידותיים לסביבה בהם נעשה שימוש במסגרת הליכי הבנייה הקלה.
מאמר בחסות: פרגוליין